answersLogoWhite

0

Back in my day, you could get a licorice stick for a penny.

User Avatar

Wiki User

12y ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

ReneRene
Change my mind. I dare you.
Chat with Rene
JordanJordan
Looking for a career mentor? I've seen my fair share of shake-ups.
Chat with Jordan
RafaRafa
There's no fun in playing it safe. Why not try something a little unhinged?
Chat with Rafa
More answers

Over the years, the cost of baking goods have risen. In 1940, the cost of five pounds of sugar was 26 cents.

User Avatar

Wiki User

10y ago
User Avatar

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: How much did sugar cost in 1940?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp